hír
Szeptember 2-án, a Puskin Moziban mutatják be a magyar nagyközönség számára Laky Dóra, a Budapesti Metropolitan Egyetem Forgatókönyvíró mesterszakon…
továbbmagazin
A legjobb dolog, amit tenni lehet a nyári hőségben, elvonulni a vízpartra. Ha ez nem jön össze, még mindig ott van a júniusban véget ért, több…
továbbhír
Április 27-től indul az Egynyári kaland című sorozat negyedik, egyben utolsó szériája a Duna Televízió műsorán - jelentették be az alkotók a…
továbbmagazin
Tudatosan manipulálja magát, hogy ne gondoljon állandóan arra, hogyan viselkedett volna az édesapja vagy az édesanyja bizonyos helyzetekben – árulta…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié